Právo na náhradní vozidlo z POV

Dobrý den,
rád bych se na Vás obrátil s dotazem ohledně problematiky zapůjčení náhradního vozidla, když jsem byl nabourán. Vezmu to od podlahy, ať je vše zřejmé. Byl jsem nabourán, viník se doslovně přiznal své pojišťovně, takže z tohoto pohledu je vše v pořádku. Zjistil jsem, že místní zastoupení Audi je smluvním servisem poj a tak se objednal na likvidaci+opravu a zapůjčení náhradního vozidla (o třídu menší s polovičním motorem). Druhý den mi ovšem člověk z audi sdělil, že po odevzdání mého vozidla a převzetí náhradního nebude náhradní účtováno pojišťovně, ale až tři dny si ho budu muset platit sám, protože servis bude čekat na krycí dopis od poj. Osobně se mi to zdá jako blbost, protože když nebudu mít své auto, tak musím mít logicky nárok na náhradní. V tuto chvíli čekám na hovor od likvidátora, se kterým to chci probrat, ale raději se obracím i na Vás, abych měl něco v ruce. Formulace ala „auto v opravě“, „po dobu nezbytně nutnou“ jsou moc obecné.
Předem děkuji moc.

Odpověď

Servis samozřejmě má jako zákazníka Vás, takže dokud nemají krycí dopis, platíte všechno Vy (oni přece nevědí, jestli jim to pojišťovna následně uhradí, což se změní až tím krycím dopisem).

11.11.2014 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist