Pravidla silničního provozu jsou založena mj.

Pravidla silničního provozu jsou založena mj. na tom, že účastník silničního provozu předpokládá, že i ostatní dodržují stejná pravidla. Kupř. na dálnici (víceproudé silnici) je stanovena nejvyšší povolená rychlost. Podle předchozí teze řidič předpokládá, že i ostatní řidiči stanovený limit dodržují. Lze tedy dovodit, že pokud řidič jede v rychlejším pruhu rychlostí shodnou s rychlostním limitem, nevzniká mu povinnost uvolnit pruh vozům jedoucím rychleji za ním (pokud nepoužívají zapnutý majáček). Jaký pohled na tuto úvahu má právník?

Odpověď

§ 12 zákona o silničním provozu:                     Jízda v jízdních pruzích       (1)  Mimo obec  se na   pozemní komunikaci  o dvou  nebo více jízdních pruzích vyznačených na vozovce v jednom směru jízdy jezdí v pravém jízdním  pruhu. V ostatních jízdních  pruzích se smí jet, jestliže  je  to  nutné  k  objíždění,  předjíždění,  otáčení nebo odbočování.

1.8.2006 6:06

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist