Povinné ručení

Dobrý den, zavinil jsem dopravní nehodu. Pojišťovna nechce z mého povinného ručení uhradit škodu poškozenému. Soudní spor vyhrála pojišťovna. Má nárok vymáhat škodu na mé osobě?

Diskuze

4 komentáře

  m

  Chcete tím říct, že když opilý řidič zaviní nehodu, poškozený nemá právo na náhradu škody? Nebo i v tomto případě pojišťovna škodu uhradí a pak ji případně vymáhá na viníkovi, pro nesplnění pojistných podmínek?

  Kumi

  pan doktor zas není ve své kůži. V dnešních odpovědích plácá samé nesmysly

  řidič

  když zaviní nehodu a bude pod vlivem, tak pojišťovna samozřejmě škodu poškozenému uhradí, ale bude ji vymáhat po  viníkovi (opilém, byť pojištěném)

  m

  Nemám osobní zkušenost, ale údajně, když má viník nehody např. v zimě na sněhu letní pneu, tak pojišťovna krátí plnění. Je je tedy správně, že plnění nekrátí, ale jeho část potom vymáhá na viníkovi?
  Ono je to dost důležité. Já měl nehodu, viník byl ten druhý a přišlo mi, že pokud na viníkovi budu požadovat nějakou náhradu škody, musím ji uplatnit do X dní. Ale pojišťovna to ještě neměla vyřešeno. V prvním případě by se pak mohlo stát, že mi od pojišťovny přijde např. jen polovina plnění a druhou ať si vymáhám na viníkovi sám, ale už bych měl propásnutou lhůtu k jejímu uplatnění.

Zpět na článek

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist