Povinná výbava jízdního kola – odrazky

Dobrý den, na následující otázku mi instruktoři v autoškolách a dopravní policisté odpovídali různě. Jak si mám správně vyložit vyhlášku týkající se povinné výbavy jízdního kola Předpis č. 341/2014 Sb., přílohu 12 písmeno C. Jde mi konkrétně o odst. 1. písmena e, f, g, h týkající se odrazek. Vše je tam poměrně detailně popsáno, ale zaráží mě ta formulace, že jej mohou nahradit odrazové materiály nahrazující odrazku na oděvu cyklisty. Zmanená to tedy, že na kole nemusím mít žádnou odrazku a bude stačit, když na nespecifikovaném avšak viditelném místě ze všech směrů na oděvu budu mít retroreflexní prvek neurčené barvy a velikosti? Lze to případně vyřešit tak, že na cyklistickou přilbu si z každé strany nalepím odrazový prvek? A je někdě definováno co je a co není součástí oděvu cyklisty? Děkuji za odpověď.

Odpověď

Pravidla hovoří o tom, že odrazky mohou být nahrazeny odrazovými materiály „obdobných vlastností“, takže v tom jsou ukryty požadavky na dané materiály (rozměr, barva, umístění atd.).

16.3.2016 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist