Použití záznamu z kamery

Dobrý den, pane doktore, měl bych dotaz, kdy se mohu dopustit protiprávního jednání. Kdy mohu umístit volně na internet video z cest? Jsem povinen rozmazat všechny registrační značky aut? Popřípadě i reklamy na autech nebo nápisech na kamionu? Četl jsem různé články, kde je obecně psáno, že je možné záznam pro osobní potřebu uchovat, ale nikde jsem přesně nečetl, za jakých podmínek mohu takové video umístit na internet.

Pak mne zajímá, jestli, když například natočím „piráta“ a chci o veřejně publikovat, rozmažu mu ve videu ty věci, které by mohly vést k jeho identifikaci, jestli by to tak stačilo; anebo jestli správně musím rozmazat úplně všechny účastníky provozu? Stejně tak, pokud natočím policistu, který měří pistolí rychlost u krajnice a jeho obličej může být rozeznán, také je třeba takovou věc „zamaskovat“? Buď neumím hledat, ale nikde jsem nenašel vyhovující článek, onboard kamery jsou přece jen v poslední době dost oblíbené a dennodenně přibývají na internetu videa z cest – a já si nejsem jist, co je ještě v normě a co již může lákat třeba úřad na ochranu osobních údajů.

Nevíte, zdali jsou známy u nás nějaké případy, kde by měl autor videa problém, že uveřejnil, co neměl?

Děkuji za odpověď, jistě by to pomohlo více lidem v oné problematice.

Odpověď

Toto je širší téma, napíšu na něj článek.

15.2.2014 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist