Potřeboval bych poradit. dne 8.8.2007 nabylo

Dobrý den,potřeboval bych poradit. Dne 8.8.2007 nabylo právní moc rozhodnutí o odebrání řidičského průkazu na dobu do 8.2.2008 na základě fikce ! jelikož jsem byl v zahraničí nemohl a neměl jsem možnost si přebírat poštu – zdůrazním,že ŘP mi NEBYL odebrán…vysvětlím proč.. někdy v dubnu 2007 mě zastavila PČR nadýchal jsem kolem 0.8,vzali mě na krev,ale ŘP mi vrátili se slovy,že půjde jen o přestupek,že v krvi budu mít málo atd… Odjel jsem do zahraničí v domění,že když mi nebyl ŘP odejmut jde o malý přestupek..O fikci doručení a dalších zákonech jsem nevěděl,pouze o tom,že správní orgán má na vyřešení přestupku lhůtu 1 rok(??) a tudíž jsem na nic nespěchal.. Po příjezdu ze zahraničí 29.1.2008 se mi udělalo nevolno od břicha,neměl jsem u sebe tel. ani jinou možnost se dopravit do nemocnice,tak jsem použil auto,abych neohrozil svůj život..zastavila mě PČR,dali mi pokutu 500kč za to,že jsem neměl nějaký nesmysl na autě(bez bodu) a poté mi sdělili,že mám zákaz řízení..,tak mě vezli na služebnu,kde jsem jim vysvětlil,že o odebrání ŘP nevím a že jsem použil auto v ohrožení života..požádal jsem o převoz do nemocnice…vzali mě do nemocnice,dostal jsem injekci,klidový režim..a věc šla jako podezření ze spáchání trestného činu a maření rozhodnutí na správní orgán,taky mi odebrali ŘP. Správní orgán rozhodl,že se nejedná o trestný čin a předal věc na správní řízení na dotyčný městký úřad,tam úředník rozhodl,že jsem spáchal přestupek v NĚVĚDOMÉ NEDBALOSTI a uložil mi pokutu 25 000kč plus 1 000kč výdaje na řízení a zákaz činnosti řízení na 1rok,přičemž úředník nerozhodl na základě faktů,ale na tom,že si něco myslí… myslí si,že jsem poštu nepřebíral úmyslně a o tom,že jsem spáchal přestupek jsem věděl,jelikož jsem podepsal záznam o dechové zkoušce a krvi…Proti tomu jsem si vzal právničku a odvolal se,věc šla znovu na správní orgán a ten potvrdil rozhodnutí správního řízení s tím,že záležitost nabyla právní moci a není proti ní odvolání… Zbývá mi akorát podání žaloby,jelikož s rozhodnutím nesouhlasím,pokutu platit nebudu,jelikož jsem nemajetný. Děkuji za rady jak zrušit rozhodnutí správního orgánu.

Odpověď

Nic jiného než podat správní žalobu Vám nezbyde. Pro posouzení případu a jeho vyhlídek by však bylo třeba znát obsah jednotlivých spisů.

20.4.2008 3:58

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist