Poškození vozidla na parkovišti

Vážený pane inženýre,
dne 18. listopadu 2013 mi bylo na žádost od závory u vjezdu do vnitrobloku umožněné krátkodobého zaparkování osobního automobilu Volvo XC60, reg. zn. 4E19530 na parkovišti na volném místě těsně vedle zděné garáže tamtéž. Při vyjíždění z uvedeného místa jsem při couvání narazil do volně vyčnívajícího konce železného zábradlí, které odděluje dvě řady parkujících vozidel. I přesto, že má Volvo indikátory překážek před i za vozidlem, zadní indikátor na překážku při couvání nezareagoval, protože do volného prostoru „trčící“ tyč není na svém konci pevně zakotvená do betonu parkoviště.
Propíchlo se tím zadní čelo vozidla na místě těsně u připevněné tabulky registrační značky. Předběžně jsem předvedl automobil v neznačkovém servisu, jehož majitel výši škody ohodnotil částkou do 10.000 Kč, protože se jedná o originální náhradní díl na Volvo, který je u všech prémiových značek automobilů poněkud dražší. Předpokládám, že i pro tento případ je majitel, resp. správce parkoviště pojištěný na odpovědnost za způsobené škody v souvislosti s provozem motorových vozidel a popř. pohybem osob na parkovišti. Jako důkazy připojuji 3 fotografie poškozeného místa na předmětném vozidle. Na požádání (zatím ještě neopravený) poškozený automobil předvedu.
Z výše uvedeného vyplývá, že došlo k poškození osobního automobilu Volvo v účetním firemním majetku živnostníka, IČO 40130355, DIČ CZ461029137, proto žádám o úhradu způsobené škody podle faktury, protože do volného prostoru „trčící“ železná tyč potenciálně ohrožovala a stále ohrožuje všechny okolo projíždějící automobily pohybující se na parkovišti.
S pozdravem
Ing. Jiří Kružík
Anenská 1296
530 ​​02 Pardubice

Celý spis mám k dispozici a právního experta na záležitosti spojené s provozem motorových vozidel bych prosil, zda-li by převzal tuto dále tuto právní věc pro řízení před soudem v Pardubicích. Oprava propíchnutých dveří stále 9.300 Kč bez DPH. Děkuji.
S pozdravem
Jiří Kružík Pardubice

Odpověď

Dejte sem na sebe email, probereme to.

13.5.2014 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist