Poraďte mi … 

chci co

Dobrý den, poraďte mi … 

Chci co nejvíc jezdit a pracovat na sobě, veřejné silnice nepřipadají v úvahu, parkoviště zavrhuji. Teď jsem bohužel propásl veřejné jízdy v Mostě. Kdy a kde tedy jezdit, ideálně na okruhu, aby to mělo smysl, nejde mi o bezduché kroužení, chci se učit. 

Děkuji, Petr Macháček

Odpověď

​Dobrý den,
pokud na sobě chcete opravdu pracovat, tak silnice jsou nevhodné z bezpečnostních důvodů, to je zřejmé a na parkovišti se toho také moc nenaučíte, maximálně odhalíte, jak se chová vaše auto při ztrátě adheze, když prošlápnete plyn. 

Podle mých zkušeností se bez jasně vyznačené dráhy a možnosti opakovat průjezdy nic moc nenaučíte, takže to chce v optimálním případě závodní okruh. Veřejné jízdy v Mostě a Brně jsou super, pokud chcete vyzkoušet okruh a "pokecat," ale vzhledem k vysoké návštěvnosti je dost riskantní se právě tehdy něco učit. Navíc když se učit, tak od někoho. Jako samouk nedokážete odhalit chyby a odstranit je.

Pokud vím, tak třeba Klub sportovních aut pořádá klubové srazy, na kterých jsou k dispozici instruktoři, kolega Dalibor na takovém školení byl. Školit se lze i na polygonu v Mostě, tam dostanete skvělé, hlavně teoretické, základy. Já osobně nejraději jezdím do Sosnové, Bělé nebo do Mýta, prostě tam, kde má akci AmaterCup.  

Tak jako tak potřebujete teoretické vzdělání, na kterém můžete stavět - je nutné vědět, proč se auto chová tak, jak se chová a co s tím můžete udělat vy.

Filip Rakovan

11.11.2011 2:20

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist