Pokud má řidič vyhrazené místo

Dobrý den.Pokud má řidič vyhrazené místo pro parkování, ovšem pokud přijede domů v čase, kdy jsou ještě volná místa,může toto své místo přenechat smému známému? Kdysi jste zde odpovídal, pane doktore, že by měl parkovat na tomto svém místě. Ovšem, je možné některého z nich za tento "podvod" postihnout? Jedná se o neoprávněné stání na vyhrazeném parkovišti s možností odtahu? Pokud si toto místo řidič platí, dalo by se to omluvit, ovšem zneužíváno je to i invalidy, kteří dostanou od úřadu rezervačku pro své auto zdarma a na jejich místech parkují, synové, či vnuci s jinou SPZ. Strážník tvrdil, že pokud si invalida nestěžuje, že mu na jeho místě někdo stojí, nelze s tím nic dělat. Jaký je, prosím, Váš názor?

Odpověď

To, že si invalida nestěžuje, neznamená, že auto nelze odtáhnout. Pokud je dané místo rezervováno pro konkrétní značku a je tam jiné auto, smí ho strážník nebo policista nechat odtáhnout, ať s tím vlastník rezervovaního místa souhlasí nebo ne. U obecně rezervovaných míst pro invalidy to platí obdobně.

28.10.2008 2:08

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist