Po zavedení bodového systému jsem do

Dobrý den.Po zavedení bodového systému jsem do roka byl vybodován.Zprávu o tom jsem obržel v době stěhování a stalo se že v tom zmatku se stratila aniž bych ji otevřel.Vzhledem k tomu že jsem byl zvědavý jak jsem na tom s body jsem si nechal časem zjistit bodový stav.Zjištění bylo takové že již mám odebrány všechny body.Na základě tohoto jsem tedy rok nejezdil jak ukládá zákon a protože jsem neměl odevzdaný řid.průkaz tak po roce jsem opět usedl za volant.Při silniční kontrole jsem byl zastaven a bylo mi sděleno že jezdím neoprávněně neboť řid.průkaz mi byl odebrán.Následovalo správní řízení kde jsem dostal zákaz řízení a pokutu 26000kč.Rád bych věděl zda je to adekvátní trest,zda mohu trest zmírnit.Podle zákona v době kdy mi byly body odebrány bych nemusel opakovat autoškolu a psychotesty.Mám za to že jsem dobu zákazu dodržel.Dle policie zákaz trval po celou dobu až do mého zadržení.

Odpověď

Pokud jste si o řidičské oprávnění po uplynutí doby, na kterou jste o něj přišel, nepožádal, tak jste řídit nemohl. Samotným uplynutím doby se oprávnění nevrací. Musíte si o jeho vrácení požádat.

26.2.2013 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist