Platnost dopravní značky Zákaz zastavení

Dobrý den,
dostala jsem pokutu od Městské policie za parkování na zákazu zastavení. Pokutu jsem neuhradila a zaslala na MP své vyjádření, neboť jsem o své nevině přesvědčena.

Náčrt situace: hlavní silnice, vpravo na ní ústí komunikace (stejně široká jako hlavní silnice, s dopravním značením, nic nenasvědčuje tomu že by to měla být účelová komunikace jak tvrdí MP). V dané situaci jako řidič nemohu poznat zda se jedná o komunikaci účelovou či místní… Přesto, akceptuji že se tedy nejedná o křižovatku. Pro lepší pochopení však užiji označení „křižovatka typu T“, kdy se tedy jedná o hlavní pozemní komuniaci a na ní zprava ústící účelovou komunikaci. Na hlavní komunikaci se nachází před vyústěním účelové komunikace dopravní značka Zákaz zastavení. Pokud se v daném případě nejedná o křižovatku, která by platnost této značky rušila, měla by tato značka platit i za vyústěním účelové komunikace.
Nastala však situace, kdy jsem vyjela s vozidlem z oné účelové komunikace, zabočila vpravo (tedy na hlavní silnici) a zaparkovala. O existenci dopravní značky PŘED účelovou komunikací logicky nemohu jako řidič vědět.
MP mi však uložila pokutu za parkování na zákazu zastavení. Já jakožto řidič jsem žádnou dopravní značku ve svém směru jízdy neměla.
Pro představu jednalo se o parkování na adrese Vejražkova 34, Praha 5 na hlavní silnici (auto parkovalo čelem k ulici Naskové při pravé straně komunikace).
Zatím je řešení v takové fázi, že mi MP zaslala výzvu k uhrazení pokuty, já to písemně odmítla s mým vyjádřením.
Předem velice děkuji za odpověď.

Odpověď

Shodou okolností jsem to teď řešil. Dle mého názoru je nepřípustné, aby bylo řidičích požadováno, aby poznali, jestli se jedná o jinou účelovou komunikaci nebo ne. To prostě řidič na místě nepozná. Navíc, vy jste tu značku vůbec neminula, takže pro vás nemůže platit.

9.2.2015 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist