Placená dálnice

Pane doktore.. když jedu z Německa po D8 do ČR, tak česká dálnice plynule navazuje na německou. Při vjezdu do ČR je zde Bez poplatku. Následuje upozornění, že za 1200m bude úsek spoplatněn. V tomto úseku je jeden exit. Když neopustím dálnici jsem upozorněn unačením, že ještě zhruba 800m bude dálnice bez poplatku. To ve mě budí dojem, že budu mít možnost v tomto nezpoplatněném úseku ještě opustit dálnici. Ale omyl.. je zde už jen benzínová pumpa, kde mě vlastně nutí zakoupit známku bez toho, abych měl dálnici možnost opustit. Hned za pumpou začíná zpoplatněný úsek. Za dalších 500m je další exit. Je to takto v pořádku? Nemělo by být to zpoplatnění až za tím exitem? PČR má v oblibě kontrolovat na tom exitu dálniční známky, protože ví, že Tepličáci tudy jezdí z Německa a kvůli 500m si známku kupovat rozhodně nechtějí. Moc díky.

Odpověď

Neexistuje pravidlo, které by stanovovalo povinnost postavit exit v místě, kde začíná zpoplatnění, takže je to sice taková past na řidiče, ale z povinnosti mít dálniční známku nebo jako argument pro vyvinění se ze sankce to dostačující není.

30.6.2014 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist