Pěkný den,dopravní značka "zimní výbava" přikazuje

Pěkný den,Dopravní značka "Zimní výbava" přikazuje řidiči pokračovat v jízdě v daném období pouze se zimními pneumatikami nebo s letními pneumatikami a namontovanými sněhovými řetězy. Zákon 361/2000 omezuje rychlost jízdy se sněhovými řetězy na max.50 km/hod., žádné jiné omezení ohledně použití řetězů jsem v zákoně nenašel, ani výslovný zákaz použití řetězů, pokud není na vozovce vrstva sněhu nebo ledu. I kdyby tomu tak bylo, je místní úprava provozu na pozemních komunikacích (např.vyplývající ze značky Zimní výbava) nadřazena obecné úpravě. Z výše uvedeného si dovozuji, že ač je to paradoxní, pokud pojede řidič na zcela suché silnici v úseku za značkou Zimní výbava s nasazenými řetězy maximální rychlostí 50 km/hod a nebude poškozovat silnici, nedopustí se žádného přestupku. Je má úvaha správná?

Odpověď

§19 odst. 2, písm. c) zákona 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích:"Na dálnicích, silnicích a místních komunikacích je dále zakázáno c) používat sněhové řetězy v úsecích, kde vozovka není dostatečně pokryta sněhovou nebo ledovou vrstvou,"

7.11.2008 10:05

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist