parkování v modré zóně v místě přerušení modrého pruzu

Vážený pane doktore,

Obracím se na Vás s prosbou o radu. Jedná se o mé parkování. Jsem přesvědčený, že jsem chybu neudělal, ale dostal jsem za stěrač cedulku od městské policie v Praze s „vyrozuměním oznámení podezření ze spáchání přestupku“. Popis jednání „stání na DZ IP12 bez parkovací karty“; doba 22:30-22:33. Rád bych věděl, jestli jsem udělal chybu já, nebo jestli je omyl na straně strážníka městské policie.

Na začátku ulice je svislá dopravní značka IP 12 s dodatkovou tabulkou „08-06 h s platnou parkovací kartou, 06-08 bez omezení, oblast 2“. Od této svislé DZ začíná vodorovná DZ V10g (modrá čára – časově omezené stání). Tato vodorovná DZ po cca 100m končí (je tam samozřejmě i čára kolmá k chodníku), následuje cca 5m místa bez vodorovné DZ a pak začíná nová vodorovná DZ V10g (bez jakékoliv svislé DZ), která končí až na konci ulice. Část bez DZ V10g je před vchodem/vjezdem do ubytovny a není tam uveden jakýkoliv zákaz stání/zastavení/parkování.

Auto jsem parkoval přes noc na místě před ubytovnou, kde není vodorovná DZ V10g. Kartu pro oblast 2 opravdu nemám. Ve vrátnici ubytovny jsem se pro jistotu zeptal zda v noci nečekají nějaký servis apod. a nahlásil, že auto před vchodem je moje.
Předpokládal jsem, že značka V10g ve spojení s IP12 vyznačuje právě úsek, kde tato IP12 platí a že v místě, kde DZ V10g není vyznačena tato IP12 neplatí, tudíž že zde platí „běžná pravidla“ pro parkování v ulici a můžu tam stát.
Rád bych věděl, jestli jsem udělal chybu já, nebo jestli je omyl na straně strážníka městské policie.

Můj druhý dotaz je, že na DZ IP12 s dodatkovou tabulkou na začátku výše zmíněné ulice visí odpadkový koš a dodatková tabulka je částečně přelepena nějakou vandalskou samolepkou. To předpokládám samo o sobě odporuje předpisu č.30/2001 Sb. par. 5 odst. 5. Je toto m.j. důvod pro neplatnost této svislé značky?

Děkuji.
J. Plocek

Odpověď

Neměl byste fotku obou těch situací?

10.1.2014 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist