Parkování v modré zóně – doplnění

Dotaz:
Dobrý den, jak se prokazuje přestupek parkováním v modré zóně řidiči, který není rezident ani abonent, a odstaví své auto na víc než 3 minuty? MP tvrdí, že že vždy projíždí každé parkoviště dvakrát po delší době a pokud je takové vozidlo pořád na stejném místě, vypíší předvolání. Ale mi z toho není jasné, jak prokáží, že mezi tím řidič nevyjel a znova nezajel zpět na stejné místo, takže ukončil a znova započal parkování, takže se ty tři minuty začínají počítat znova?
Odpověď:
Pokud nemají nepřetržitý záznam, tak to neprokážou.

Reakce: 1) A je nepřetržitý záznam vždy nezbytný? Podle článku co jsem na toto téma četl mi přijde, že s možností vyjet a hned zase zajet zpět MP vůbec nepočítá. Podle mě jediná jejich možnost je projet jejich autem s tou kamerou, a vždy když najdou jedno nebo skupinu aut, která zde nesmí stát, tak odstaví své auto, zajdou na místo kde na všechny potenciální vozy dobře uvidí a budou čekat 3 minuty, jestli se některé z nich nehne, následně vypíší případným přestupcům bloky na pokutu a pak znova nasednou do auta s kamerou a jdou takto pokračovat? Z jedoucího auta těžko získají nepřetržitý záznam všech aut na parkovišti najednou po tři minuty. 2) Lze použít i klasické svědectví bez jakéhokoli záznamu? Pokud vím, tak podle NSS svědectví stačí, protože prý údajně policista nemá důvod si vymýšlet. Nicméně já bych se v tomto případě obával, že mnou popsaný způsob se MP moc líbit nebude a bude mít tendenci si to zjednodušovat prostým dvojím projetím parkoviště (pokud budou tolerovat stání pod 3 minuty), což ale neřeší přerušené parkování. Zde bych tedy viděl důvod k případnému křivému svědectví MP z důvodu podstatného zjednodušení si práce. Co Vy na to?

Odpověď

ad 1) To nejdou a ano, možná se s tím netrápí, ale zase riskují, že se jim touto argumentací ubráníte.

ad 2) Svědectví strážníků? Ano, lze. Jako argument proti věrohodnosti jejich výpovědi to lze použít. S jakou úspěšností, je otázka druhá.

17.10.2016 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist