Parkování na vyhrazeném parkovišti pro majitele bytu, pozemek města.

Dobrý den, Vážený pane JUDr. Beran.

Na základě kupní smlouvy ohledně bytové jednotky, jsme koupili jak bytovou jednotku, od soukromého investora, v kupní smlouvě je uveden Čl. VII Zvláštní ustanovení Dle platného stavebního povolení náleží k předmětné Bytové jednotce 1 místo parkovacího stání, Pozemek uvedno i číslo pozemku na kterém, bude parkovací stání je v majetku Města.
Nyní si nás město předvolalo coby vlastníky bytových jednotek, že na toto místo nemáme nárok a aby vše bylo zlegalizované nabídlo nám smlouvu o výpůjčce pro SVJ. Parkoviště je označeno značkou P s dodatkovou tabulkou vyhrazeno pro majitele domu čp. Město uvedlo, že tato značka není platná a, že v případě parkování na vyhrazeném stání by jsme měli uzavřít jako SVJ smlouvu o výpůjčce na 5 let s určitými podmínkami. A že když smlouvu o výpůjčce neuzavřeme, tak značku odstraní a pak si může parkovat na tomto parkovišti kdo chce a ať si tedy řešíme náš problém sami. Má na to město coby vlastník pozemku právo? Co vyplývá z kupní smlouvy o parkovacím místě? JE nutné uzavřít smlouvu o výpůjčce na SVJ , nebo na jednotlivé vlastníky bytu, s odkazem na kupní smlouvu. Parkovací stání náleží k bytové jednotce a ne k SVJ dle kupní smlouvy. Děkuji Vám za Váš čas a odpověď. Příjemný den s úctou Kuprová Jiřina Sokolov.

Odpověď

Jestli má právo na to rozhodnout o odstranění značky na komunikaci, která mu patří - ano. Založit právo parkovat na konkrétním místě na pozemku cizího vlastníka stavebním povolením samo o sobě nejde. Nicméně, pro komplexní posouzení by bylo nutné vidět celou dokumentaci.

5.11.2013 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist