parkování na poz. komunikaci nebo mimo?

K dotazu ze dne 12.6.:

„Dobrý den, dvě auta jsem parkoval v zóně s dopravním omezením (viz foto). Obdržel jsem pokuty na obě auta……….“

Odpověděl jste:

„Já bych argumentoval tím, že se jedná o místo ležící mimo pozemní komunikace a že se na něj tudíž ta značka nevztahuje.“

Bylo to v tom Lokti Sportovní ulice. Byl jsem tedy na úřadě, shodil jsem paní argument, že jsem stál na pozemní komunikaci, chtěla to překvalifikovat na stání na silniční vegetaci, i to jsem jí zpochybnil, pokračovala tím, že jsem tedy stál někomu na pozemku, tak se nyní bude dotazovat majitele a já čekám na další předvolání.

1) Než se případ dořeší, mohu zatím na onom místě v klidu parkovat, tedy mě nemohou pokutovat za věc, která nebyla dořešena, nebo se může stát, že to skončí stejně pokutou a já mezi tím nasbírám několik pokut do tý doby?

2) Může sama úřednice takto zjištovat, zda majiteli pozemku vadí mé stání? Neměl by mě majitel tedy sám od sebe nahlásit (byt je to pozemek obce Loket, ale ne obce, jejíž magistrát (Sokolov) mě řeší). A řeší se pak tato věc dále jako přestupek na dopravním oddělení, neměl by si mě pak předvolat obecní úřad Lokte?

Odpověď

ad 1) Rozhodně nelze vyloučit to, že se o to pokusí opakovaně. Počkal bych do vyřešení tohoto prvního případu.

ad 2) I kdyby to zjistla, přestupek to není. To je soukromoprávní věc mezi vlastníkem a tím, kdo jeho vlastnictví neoprávněn užívá.

ad 3) Místní příslušnost je dle místa, kde mělo k přestupku dojít.

30.6.2014 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist