Parkování ČK a plná čára

Dobrý den,
předně děkuji za odpověď ohledně parkování v Krumlově mezi značkami, které jste mi „dovolil“, ale následně zakázal. Jedná se o toto místo – http://goo.gl/maps/FGkCx (ono stříbrné kombi). Jak to tedy ve skutečnosti je. Podle mne se jedná o Téčko, to že je o pár metrů níže odbočka doleva (možná dokonce mimo komunikaci – jakési parkoviště) z toho snad nedělá něco jiného než Téčko. Jak je to vlastně s parkováním v křižovatce? Může se? Pokud ano, jak je to s omezením stání? Všeobecně se ví, že křižovatka ruší nějaké omezení (rychlostní, parkovací apod.) a jak je to tedy se zaparkování v křižovatce?

Dále se chci zeptat na plnou čáru. Žiji v domnění toho, že čára není zeď a tak jedna plná znamená, že nesmím předjíždět, ale mohu přes ní odbočit. Dvě poté nesmím přejet ani za účelem odbočení. Jak je to tedy ve skutečnosti?

Odpověď

Téčko to sice je, ale v tomto místě v Téčku stát nelze. To lze jen v té „horní příčce“, ale nikoli tam, kde stojí ta Astra.

Mám zrovna na toto téma rozepsaný článek, tak to tam komplexně proberu.

12.11.2013 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist