Parkování a odtah

Dobrý den, mám parkovací místo u bytového domu – byt v os.vlast. a park.místo k bytu, ale je vedené jako společná část nemovitosti a jen ve stanovách společenství je uveden rozpis parkovacích míst k jednotlivým bytům a závazek majitelů byt.jednotek používat jen určené místo. Soused pronajímá byt a jeho nájemce s družkou mají 3 auta,s někým se dohodli a používají jejich, ale na moje parkovací místo si dělají nároky, protože tam prý nebydlím ani tam nemám trvalý pobyt a kvůli tomu, že jednou za týden přijedu „on nebude stát v pankejtu s novou károu, na kterou bych se já socka ani nevzmohla“ – zajímá mě, jestli mám práva k takovému parkovacímu místu obdobná jako vlastník nebo mu musím ustoupit, ačkoli nemá ani cm2 v domě ve vlastnictví. Je možné mu nechat odtáhnout auto z mého parkovacího místa? kdo ponese náklady za odtah? bude mě některá z policií stíhat nebo „správním řízením“ popotahovat? on je jakýsi právník, namistrovaný a drzý, známé má všude, jeho tatík byl velmi aktivní za minulého režimu, městský strážník mu jde na ruku a jen mě do telefonu odbyl, když jsem volala podruhé, hrozil mi strážník záchrannou službou do Bohnic (blázinec). Ani nevím, jestli si mohu na parkovací místo dát vlastní zábranu, např.sklápěcí navrtanou do země, co bych k tomu potřebovala za povolení, když v katastru není toto místo vyloženě napsané na mě. Pokud se mi přesto podaří na svém parkovacím místě někdy zaparkovat, okamžitě mám nový škrábanec na laku karoserie, ale nemám svědky ani žádný filmový záznam, mohla bych si na auto umístit kameru, která by ho při škrábání natočila a dalo by se to použít např.při žalobě o náhradu škody?
Děkuji za odpověď.

Odpověď

Toto je složité a záleží přesně na právním režimu daného parkovacího místa. Dejte sem na sebe email, probereme to separátně.

3.11.2015 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist