Pane doktore. v novinách, které vydává

Vážený pane doktore. V novinách, které vydává radnice našeho města, jsem se dočetl, že městská policie má od 1.1.2009, možnost použít botičku všude tam, kde vozidlo stojí v rozporu s pravidly silničního provozu, ikdyž netvoří překážku silničního provozu. Také jsem se dočetl, že pokud na místě nezjistí, kdo s vozidlem spáchal přestupek, odpovědnost přechází na provozovatele vozidla v podobě úhrady manipulačního polatku za botičku a dokud není poplatek uhrazen, nelze botičku z vozidla sejmout. Je to pravda??

Odpověď

To, že vozidlo stojí v rozporu s pravidly silničního provozu, jej dle definice rovnou zařazuje mezi překážky silničního provozu.Manipulační poplatek za přiložení botičky hradí provozovatel vozidla, pokud nelze zjistit řidiče, to plyne přímo ze zákona. Není ale pravda, že botičky nemusí sejmout, pokud na místě nezjistí řidiče. Botičku musí sejmout, jakmile na místě provedou nezbytné úkony pro zjištění řidiče (tj. zeptají se toho, kdo k auto přišel), další bránění v jízdě už je svévole ze strany MP a nátlak na přiznání.

4.12.2008 4:11

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist