Pane doktore prosím o radu, zda

Dobrý den,pane doktore prosím o radu, zda existuje právní předpis, který upravuje, kdy je platná vodorovná dopravní značka. Mám tím na mysli situaci, kdy je tato DZ částečně smazaná, obroušená, celkově špatná její viditelnost, "vyšisovaná " apod.Dále prosím o váš názor, co si představit pod pojmem celá plocha vozovky ve směru jízdy. Nevím, zda si pod tímto pojmem představit pouze polovinu vozovky ve směru jízdy, kde je obousměrný provoz, nebo celou plochu vozovky ve směru jízdy, t.j. její pravou i levou stranu, kde je obousměrný provoz. Poslední moje prosba o radu je, co si představit pod pojmem pravá strana vozovky – je tím myšlena pouze její část, jak má na mysli ustanovení § 25odst. 1, písm. a) z.č. 361/2000 Sb., nebo je její pravou částí myšlena celá pravá strana ať již od vyznačené, nebo pomyslné poloviny vozovky. Děkuji za odpověď a přeji hezký den. J. Moulík.

Odpověď

Vyhl. č. 30/2001 Sb. stanoví, že:"Svislé dopravní značky se umísťují tak, aby byly pro účastníky provozu na pozemních komunikacích, pro které jsou určeny, včas a z dostatečné vzdálenosti viditelné." A z toho se odvozuje zbytek v rámci správního uvážení.Kde jste se setkal s pojmem "plocha" vozovky? V jaké souvislosti?Mám za to, že od poloviny celá část doprava.

12.9.2009 11:44

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist