Pane doktore. potřebuji radu. měla

Dobrý den, vážený pane doktore. Potřebuji radu. Měla jsem dopravní nehodu, v křižovatce jsem při uvolnění průjezdu nákladnímu vozidlu couvla a poškodila přední nárazník – jeho levou část (prasklý) vozidla stojícího za mnou. Sepsali jsme předepsaný formulář a uvedli škodu: Přední nárazník levá čast. Všimla jsem si, že pravá část nátazníku byla lepená a poškozený mi přiznal, že to bylo již před nehodou. Do formuláře o škodě, který mi byl zaslán pojišťovnou, jsem toto přechozí poškození uvedla. Pojištovna odmítla plnit za poškození nárazníku, který byl v době nehody již poškozen a poškozený mě prostřednictvím advokáta vyzval k zaplacení škody cca 30.000 Kč. Tvrdí, že vozidlo – nárazník poškozený nebyl. Já si foro nepořídila, jen z dokumentů zaslaných pojišťovně poškozeným je žádáno o plnění za celý nárazník, byť v zápisu o nehodě je uvedeno poškození pouze předního nárazníku levé části a fotky poškozeného ukazuji poškození – upadnutí celého nárazníku. Což se nestalo. Vím, že byla chyba nepořízení si poškození, ale již je pozdě. Poškozený chce evidentně více než jsem způsobila. Nejsem schopna dokázat, že nárazník poškozený byl. Advokát argumentuje, ze budu muset prokázat, že vozidlo bylo poškozena, že poškozený má dokumentaci, že nebylo. Já mohu ragumentovat pouze tím,co jsme si napsali a podepsali po nehodě: rozsah poškození: P nárazník L strana. Co mám dělat? Děkuji.

Odpověď

Poškozený musí prokázat, že k poškození došlo při té nehodě tak, jak tvrdí, takže důkazní břemeno je na něm. Vám doporučuji setrvat na argumentaci, že k poškození došlo pouze v rozsahu uvedeném ve formuláři o škodě zaslaném pojišťovně.

27.8.2012 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist