Pane doktore. nedávno jste odpověděl na

Dobrý den, pane doktore. Nedávno jste odpověděl na můj dotaz ohledně pořizování důkazů o dopravních přestupcích osobami v civilu takto: "Zálěží hodně na tom, kdo tento důkaz pořizuje." Znamená to tedy, že pokud policista v civilu stojí u kraje silnice a fotí řidiče, kteří se údajně dopustí přestupku a za rohem policie v uniformě tyto řidiče zastavuje a používá tyto důkazy, je to tedy v pořádku? Konkrétním případem je Brno – roh ulic Plotní a Zvonařka u autobusového nádraží. Na rohu silnice stojí velmi často osoba, která fotí projíždějící řidiče a mám navíc důvodné podezření, že fotí i řidiče, kteří se žádného přestupku nedopustili, jelikož neustále mačká spoušť na fotoaparátu. Tímto bych chtěl, pokud to neoporuje pravidlům těchto stránek, rád upozornit na tento úsek všechny obyvatele Brna – tj. křižovatka Plotní a Zvonařka. Doplňující dotaz ještě zní, zda – li pokud je toto jednání v pořádku (což mi připadá skutečně absurdní), je tato osoba povinna ukázat řidiči, se kterým je řešen přestupek, služební průkaz Policie ČR? Děkuji mockrát za odpověď.

Odpověď

Ne, právě tam bych viděl možnost to napadnout. Policista je povinen se prokázat služebním průkazem při výkonu své pravomoci.

18.9.2009 9:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist