Pane doktore! měl by policista,

Vážený pane doktore! Měl by policista, který není právě ve službě zasáhnout, když mu jeho soused opakovaně jezdí doslova "před hubou" na terénní motorce, která není evidentně určena k běžnému provozu na pozemní komunikaci? (nemá registrační značku).I s ohledem na vysokou hlučnost stroje to nelze nevědět. Řidič jezdí v obci zřetelně rychleji než je dovoleno, bez přilby, bez brýlí, v tílku a trenýrkách a  někdy dokonce s hráběmi v ruce!!!!! Je povinna jednat v uvedeném případě policejní hlídka ve služebním voze z příslušného obvodního oddělení, nebo je to práce pouze pro specialisty z dopravní služby? Děkuji za odpověď.

Odpověď

Hlídka policie jednat může, policista i v době mimo službu je povinen v mezích tohoto zákona provést služební zákrok, popřípadě učinit jiné opatření k provedení služebního zákroku, zejména vyrozumět nejbližší policejní útvar, je-li páchán trestný čin nebo přestupek, kterým je bezprostředně ohrožen život, zdraví nebo majetek.

16.8.2006 10:23

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist