Pane doktore. mám takový zajímavý dotaz.

Dobrý den, pane doktore. Mám takový zajímavý dotaz. Koupil jsem ojetinu, už na mě byla přihlášená, ale jen ve velkém TP (polopřevod). OTP jsem dostal s vycvakaným datem platnosti, které je už dávno passé, protože: při cestě se mi zničil motor (Opel Omega MV6)takovým způsobem, že se musel měnit za jiný. Časově velmi náročný úkon. Typ vyražený na bloku sedí (X30XE, není to nic á la motor z favorita v MBčku), seriové číslo pochopitelně nikoli. Teď už je to po dlouhém martytiu snad OK a čeká mě evidenčka. Tam se jim to nebude líbit a co? Vždyť je všechno legální. Nebo sériové číslo motoru nesledují? Budou mě peskovat za to, že to mám mít zapsané ve velkém TP, to ale nelze, když nemám evidenčku! Hlava XXII…. mám vzít s sebou všechny faktury ze servisu, nebo co? Děkuji za odpověď. Ještě dodám, že auto je již řádně pojištěné – na mě, na zelené kartě je namísto RZ VIN (což, jak jsem se dozveděl, ale lze).

Odpověď

Číslo motoru v technickém průkazu uvedeno není, pouze číslo karoserie (VIN). Při evidenční kontrole by s tím proto neměl být problém, protože při ní se porovnávají údaje uvedené v technickém průkazu silničního vozidla a v osvědčení o registraci silničního vozidla se skutečnými údaji a stavem vozidla, což se čísla motoru netýká.

27.5.2011 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist