Pane doktore.mám takový problém a potřebuji

Vážený pane doktore.Mám takový problém a potřebuji poradit. Měli jsme nehodu, kdy naše tříletá dcerka nastartovala vozidlo a sjela, ještě s desetiměsíční sestrou ze svahu, auto rozbořilo zeď,která se opřela o cizí vozidlo a poškodila jej a potom narazilo do budovi kde zůstalo stát. Dětem se nic nestalo , byly pouze na pozorování v nemocnici přes víkend. Já jsem byla odřena , protože jsem se snažila vyprostit z jedoucího vozidla dceru ven. Nepovedlo se mi to. Začalo ta tak , že jsme zatavili auto na silnici z kopce, manžel auto zhasl, zařadil 1rychlostní stupeň a zatáhl ruční brzdu. Všichni jsme vystoupili kromě našich dcer , které byly v autosedačkách připoutané. Manžel šel k zadní části vozu a otevřel kufr, já stála vedle zadních dveří auta, mezi tím co manžel přecházel ke kufru se tříletá dcerka odepla ze sedačky a vlezla k volantu , kde otočila klíčkem a vozidlo nastartovalo a už nám ujíždělo z kopce dolů. Auto se nám nepovedlo chytit. Auto jsme měli 24 hodin od koupě a nebylo ještě přepsané na nás, ale původní majitrel měl ještě zákoné pojičtění platné. Zajímalo by mne jaký trest a pokuda z tohoto může pro manžela vyplynout a jestli pojišťovna uhradí způsobenou škodu, když ještě bylo auto pojištěno bývalým majitelem, který stále figuruje ve velkém TP jako majitel. Manžel udělal pouze chybu tu, že nechal klíčky v zapalování. Za odpověd vám děkuji.

Odpověď

Pokud vozidlo pojištěno bylo, bude z něho škoda uhrazena, i když je pojištěným někdo jiný. No, záleží, jak to hodnotila policie a jestli tam není zahájeno nějaké trestní stíhání. Já bych to ale na sankci neviděl vůbec, neboť chybí zavinění.

20.7.2008 10:33

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist