Pane doktore čtu pravidelně vaši poradnu

Pane doktore čtu pravidelně Vaši poradnu a občas vznesu nějaký dotaz a za odpovědi děkuji,pomáhájí mi.Nyní mám dotaz k následujícímu:Dotaz:Vážený pane doktore, rád bych se zeptal, jak je to s postihem za nesvícení, resp. s postihem za rozbitá světla. Dejme tomu, že jedu po silnici, přední levé světlo svítí klasickými "potkávačkami," pravé pouze obrysovými z důvodu technické závady. Je toto důvodem k uložení pokuty?? Děkuji.Lukáš V., 14. leden 2008, 21:23Odpověděl: , včera, 12:01 Ano, může to být postihnuto pokutou.Druhá žárovka nemusí svítit protože se spálila.U starších aut není problém žárovku vyměnit,ale u novějších, třeba "superb" ,zde údajně je nutno na jedné straně částečně demontovat klimatizaci a na druhé straně částečně demontovat sání.Jak u těchto aut postupovat ?Odstavit a počkat na servis,ten údajně to na silnici také neopraví, nebo pokračovat pod hrozbou pokuty?Je nutné u těchto aut vůbec s sebou vozit náhradní žárovku,když na silnici stejně nelze vyměnit?Děkuji za odpověď.

Odpověď

Asi by pak bylo předmětem sporu, zda se skutečně jedná o "výměnný" zdroj světla, když je technicky krajně obtížné to provést. V takovém případě ale doporučuji co nejdřív do servisu a vymluvit se na nouzové dojetí. V každém případě doporučuji náhradní žárovku s sebou vozit.

11.2.2008 4:52

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist