Pane doktore.co nejuctivěji vás žádám o

Dobrý den, vážený pane doktore.Co nejuctivěji Vás žádám o radu: Dnes 4. října 2005 převzal můj manžel „Předvolání k podání vysvětlení“ na Policii ČR, dopravní inspektorát, za účelem: citace „dopravní přestupek-16.7.2005 v 9.50 hodin Praha, Evropská, s uvedením SPZ vozidla (jehož je manžel držitelem)“. Přestupku jsem se ale evidentně dopustila já – manželka (absolvování zkoušky v řádném zkouškovém termínu na VŠ). Jakým způsobem se má můj manžel při „podání vysvětlení“ zachovat, aby nepoškodil ani sebe ani mně (osoba blízká?) a bylo to v souladu v právními předpisy.Dovolte mi popřát Vám příjemný a pohodový nejen dnešní den.Děkuji za odpověď,s úctou Helena S.

Odpověď

Nu, Váš manžel jakožto vlastník vozidla není povinen poskytnout vysvětlení v případě, kdy by takovým vysvětlením způsobil nebezpečí stíhání pro přestupek osobě blízké. Jako jeho manželka osobou blízkou jste a proto on může uvést, že vozidlo neřídil, což je pravda a že jej řídila osoba blízká (aniž by Vás jakkoli blíže specifikoval) a tím bude celá věc vyřešená. Jemu pokutu dát nemohou, neboť vozidlo neřídil a o tom, že jste se přestupku dopustila Vy, se díky realizaci jeho zákonného práva nedozví.

11.10.2005 7:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist