Pane beran, prosil bych o radu

Vážený pane Beran, prosil bych o radu ohledně vzniklé dopravní situace. Na úvod nastíním okolnosti vzniklé situace: Při předjíždění pomale jedoucího automobilu (jel snad 40km/h) jsem ohrozil prijedoucí vozidlo a nejspíš došlo ke středu levých zpětných zrcátek. Já si tohoto kontaktu nebyl vědom a pokračoval dál v jízdě, vzniklou škodu v podobě zohlého zrcatka jsem zaregistroval až po zhruba dvou kilometrech jízdy – zrovna na velmi nevhodném místě k okamžitému odstavení vozidla. Škodu jsem nepovažoval za vážnou a tudíž jsem pokračoval dál v jízdě bez úmyslu tuto lehkou nehodu hlásit. Naneštěstí mne ohrožený řidič v blízkém městě na křižovatce identifikoval a dojel, nijak jsem se nebránil následnému řešení nehody přes PČR a spolu s řidičem toho vozidla jsme mé auto odstavili na nedalekém parkovišti. Avšak poškozený řidič byl velmi agresivní, neustále mě slovně i fyzicky napadal, ani by mě nenapadlo mu odporovat – byl vysoký a mohutné postavy. Většinu ran do obličeje jsem vykryl a nadledně mu i utíkal a snažil se ho všemožně uklidnit, po chvíli se zdálo, že se s řidičem už dá normálně komunikovat, takže jsem se přestal krýt a otočil se směrem k již dlouho očekávanému přijezdu PČR. Agresívní řidič této nedbalosti využil a zákeřně mě udeřil pěstí do obličeje, doslova mne srazil k zemi a způsobil mi tím nepříjemnou tříštivou zlomeninu nosu a podočnice s dobou léčení 3 týdny. Poté si pamatuji už jen policejní sirénu a následné velmi silné krvácení z nosu, policie okamžitě zavolala sanitku a ja byl poté 5 dnů hospitalizován v nemocnici. Takto jsem podal výpověď na policii a agresor je obviviněn z přečinu ublížení na zdraví a přečinu výtržnictví – věc je v řízení. Po chvíli mi bylo doručeno oznámení o zahájení řízení a předvolání k ústnímu jednání k přestupkové věci: Na základě oznámení PČR proti mě zahajují řízení pro podezření z přestupku proti bezpečnosti a plynulosti provozu. S tímto jsem smířen a trest uznávám, ovšem v tomto oznámení je také zmínka o tom, že jsem ujel od místa nehody. A můj dotaz zní: na základě jakého důkazu jsem považován za osobu, jež ujela od místa nehody/kolize o které jsem neměl tušení. Policie totiž obě rozbité zrcátka fotila až po tom, co jsem dostal ránu a já během té doby nebyl pri smyslech – nevím o jak dlouhý časový usek šlo, ani netuším jestli jsem byl v bezvědomí, takže druhý řidič měl možnost obě zrcátka jak se patří „přikrašlit“!! Zda se mi, že tady platí víc výpověd agresivního nebojím se říct psychopata než má vlastní a fotky, které nejsou ani z místa nehody o které vlastně nikdo kromě dvou akterů neví KDY a za jakých okolností vznikla. Jak jsem již psal, trest za ohrožení přijímám ale zaroveń se bojím dalších možných, podle mě nepodložených postihů za údajné ujetí z místa nehody. Děkuji za Váš čas, s pozdravem Koral.

Odpověď

To bez znalosti nelze posoudit. Patrně vycházejí ze svědectví toho druhého účastníka. Je tedy na Vás, abyste v přestupkovém řízení takové jeho tvrzení rozporoval.

25.3.2011 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist