Pán beran,v nedeľu večer som ako

Vážený pán Beran,v nedeľu večer som ako každý týždeň cestoval osobným autom do ČR. Zhruba o 23,30 som po 5 hodinách cesty pocítil značnú únavu a preto som sa rozhodol zastaviť na ČS. Zastavil som na parkovisku, vystúpil z auta a skor ako som sa stihol čo i len ponaťahovať boli pri mne policajti. Ja som ani nemal zatvorené dvere na aute, pretože mi k nocľahu chýbalo už len cca 30 km. Dopustil som sa závažného priestupku, pretože som zastavil na vyhradenom parkovisku pre invalidov za čo je sadzba až do 5.000.-Kč. Ja som nafasoval 3.000.- čo sa mi i tak zdá neprimerané. Nikoho som neohrozil, nikoho som neobmedzil, ak by tam v tom okamihu dorazili invalidi, tak ich okamžite pustím … Možem s tým niečo urobiť, odvolať sa? Aká je pri takomto „priestupku“ spodná hranica?

Odpověď

Pokud jste zaplatil pokutu na místě, tak se s tím už nedá dělat vůbec nic. Proti rozhodnutí v blokovém řízení se nelze odvolat a věc je tím skončena. Spodní hranice sazby je 0 Kč, pokuta proto nemusí být nutně ani uložena.

13.2.2006 10:10

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist