Oprávněnost odtahu vozidla

Dobrý den, mam dotaz ohledně oprávněnosti/neoprávněnosti odtahu vozidla. Parkovala jsem podélně podél chodníku. Parkovat se zde smí, místo je označeno bílým pruhem po celé délce chodníku, nejsou zde žádné zákazy, žluté kříže na silnici. Chodník je široký cca 2.5 m. Druhá strana chodníku přiléhá k řadovým domům, v některých jsou vrata. Při parkování jsem přesáhla přední částí vozidla cca 50 cm do prostoru roletových vrat (Dukelská 65, Mlada Boleslav). Vozidlo mi bylo odtaženo s odůvodněním, že majitel nemohl vyjet z garáže (vyjíždí přes chodník na komunikaci). Bylo moje auto odtaženo oprávněně, i když vrata nejsou nijak označena upozorněním, že jde o vjezd? Je mou povinností zkoumat, jestli se jedná o garáž, ze které bude potřeba vyjíždět, nebo je zde jen dílna, nebo zavžřený obchod se staženou roletou? Navíc dle mého názoru bylo možné vyjet. Na tento můj argument mi policistka argumentovala, že musím parkovat tak ,aby vyjel i méně zkušený řidič. Na policii už jsem byla, nicméně nebyly dostupné fotografie, tak jsem odešla s tím, že přijdu,až budou fotografie dostupné. Pokud by se mi podařilo dokázat, že to byl neoprávněný odtah, je nějaká možnost, jak zpět získat peníze, které jsem zaplatila odtahovce? Děkuji za radu.

Odpověď

Obecně platí, že nelze stát a zastavit tak, aby byl blokován výjezd. Co je nebo není výjezd, člověk musí posoudit na místě. Samozřejmě pokud se Vám podaří dosáhnout zrušení rozhodnutí o odtahu, tak máklady zpět požadovat lze.

Viz článek na toto téma v sekci Právní poradna.

http://www.autoweb.cz/odtah-vozidla-co-rika-zakon-a-jaka-je-praxe-cast-1/

16.9.2013 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist