Omlouvám se jestli se to tady

Omlouvám se jestli se to tady už řešilo, ale nikde jsem to nenašel. Silniční zákon v §18 stanoví, že řidič osobáku a autobusu smí jet mimo obec rychlostí nejvýše 90 km.h-1; na dálnici a silnici pro motorová vozidla rychlostí nejvýše 130 km.h-1. Mezi rychlostmi je středník, tak by spolu neměly nijak souviset (žádná „rychlost mimo obec na dálnici“). Zajímalo by mě, na základě čeho správní orgány přidělují body za překročení nejvyšší rychlosti na dálnici, když bodový systém zná sice překročení rychlosti mimo obec, ale o překročení rychlosti na dálnici ani slovo. Těžko můžou na dálnici dávat body za rychlost mimo obec (jednoznačně 90 km/h). Domnívám se, že pokud by zákonodárce chtěl bodový systém aplikovat i na rychlost na dálnici, tak by to do bodového systému napsal. Ale možná to nějak zařídil NSS nebo nějaká novela. Děkuji.

Odpověď

Chápu, kam míříte, ale překročení na dálnici se prostě schová pod překročení v obci/mimo obec, podle toho, kde ta dálnice vede. Nikdy jsem takouvouhle argumentaci nezkoušel, ale můžete to zkusit a dejte vědět, jak to dopadlo.

26.10.2012 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist