Odtah

Dobrý den, se zájmem jsem si přečetl vaše pojednání o odtahu, ale v mém případě se jednalo o parkování na parkovišti se značko P reservé – jen na povolení nemocnice. V katastru je parkoviště označeno jako majetek Kraje, ostatní komunikace, ostatní plocha. Vozidlo mi bylo odtaženo cca po deseti minutách bez asistence strážníků asi o 200 metrů a  majitel soukromé odtahovky mi vozidlo vydal až po zaplacení 2 000,- Kč a to vyžadoval pouze v hotovosti. Vím, že pravidla se mají dodržovat, byla to moje chyba, ale odtah bez asistence strážníka nebo policisty a za takové peníze se mi zdá nesprávný a nepřiměřený. Mám šanci se nějak bránit, nebo postupovala odtahová služba správně? Děkuji předem za odpověď. Plavec L.

Odpověď

Pokud se jedná o veřejnou komunikaci, tak odtah mohl nařídit jen policista nebo strážník. Začal bych tím, že bych se na místně příslušném silničním úřadě zjistil, jestli je to veřejná komunikace nebo ne.

24.3.2015 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist