Od července všichni sledujeme pozorněji dopravní

Vážený pane,od července všichni sledujeme pozorněji dopravní značky omezující rychlost.A protože i přemýšlíme, mám tento dotaz. Podléhá umísťování dopravních značeknějakému řízení?Nebo tak jako u přenosných značek používaných stavebními firmamijen stačí, že u komunikace ta značka fyzicky je ? Tedy pokud mám právo žádat o certifikát k radaru,smím žádat také nějaký doklad, že dopravní značka je tam schváleně a legálně a že ji tam včera nepostavil z legrace Franta Vomáčka?

Odpověď

Pro umísťování dopravních značek platí následující pravidla:  (1) Místní a přechodnou úpravu provozu na pozemních komunikacích a užití zařízení pro provozní informace stanovía) na silnici I. třídy, kromě rychlostní silnice, místně příslušný krajský úřad po předchozím písemném vyjádření příslušného orgánu policie, b) na dálnici a rychlostní silnici ministerstvo po předchozím písemném vyjádření Ministerstva vnitra, c) na silnici II. a III. třídy a na místní komunikaci obecní úřad obce s rozšířenou působností po předchozím písemném vyjádření příslušného orgánu policie.  (2) Místní a přechodnou úpravu provozu na pozemních komunikacích a zařízení pro provozní informace stanoví na veřejně přístupné účelové komunikaci vlastník se souhlasem příslušného obecního úřadu obce s rozšířenou působností a po předchozím písemném stanovisku příslušného orgánu policie. Dopravní značka umístěna v rozporu se shora uvedenými pravidly, je značkou umístěnou v rozporu se zákonem a taková značka neplatí. Informovat by se tedy dalo na tom úřadě, který je shora k umisťování značek kompetentní.

27.8.2006 12:13

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist