Od 1. 7. 2009 funguje doručování

Vážený pane doktore,od 1. 7. 2009 funguje doručování tzv. "do vlastních rukou" následovně: Pošta takto označenou zásilku:(1) nevydá jiné osobě, byť by se prokázala průkazem zmocněnce a notářsky ověřenou plnou mocí, a byť by byla manželem (manželkou) a adresát byt v nemocnici,současně ale takto označenou zásilku(2) vhodí do poštovní schránky, bez jakéhokoli podpisu adresáta nebo zmocněnce, který je na dané adrese přítomen,a současně(3) umožňuje, aby přístup do elektronické datové schránky, kam jsou rovněž zasílány zásilky tzv. "do vlastních rukou", měla zmocněná osoba.Z výše uvedených důvodů tzv. doručování "do vlastních rukou" je nově celé postaveno na právní fikci doručení a s faktickým doručením do vlastních rukou nemá nic společného.Sice existují kurýrní firmy, které se neřídí poštovními předpisy, a v případě potřeby skutečně doručí jen do vlastních rukou, ale orgány státní moci nejsou nuceny je využívat a spolehnou se na fikci doručení.Mohu se nějak bránit? Nejsem nepřebírač zásilek. Současně nemám povinnost pořídit si počítač za 20 000 Kč a platit za internet 12 000 Kč ročně.

Odpověď

Bohužel zákon v některých případech stanovil datové schránky jako rovnocenný způsob a pak jdou důsledky s nepořízením počítače a platbami za internet za Vámi.

13.10.2009 8:54

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist