Obnovení technické způsobilosti vozidla

Dobrý den,
naletěla jsem šikovným podvodníkům při koupi vozidla Š.Fabia, r.v. 2014. Vozidlo mi cca po roce zajistila PČR k prověření. Dle výsledků krim. expertýz PČR zjistila, že VIN na motoru je v pořádku, ale VIN na karoserii je upraveno. Vzhledem k tomu, že původ karoserie nejde dohledat, vozidlo mi vrátili s potvrzením, že nepochází z tr. činnosti, dále, že nebude zabaveno ani nehrozí jeho propadnutí a majitelkou jsem já. Nicméně vozidlo pozbylo technické způsobilosti k provozu na pozemních komunikacích. ORV + TP byly odeslány na Magistrát hl.m.Prahy, který rozhodl, že vozidlo musím do 10 dnů zlikvidovat. Je nějaká šance, že bych se mohla odvolat a zažádat o přidělení nového VIN a vozidlo nějakým způsobem „zlegalizovat“? Vozidlo jsem koupila v dobré víře a při veškerém prověřování před koupí se jevilo vše v pořádku.
V případě, že budu muset dát skoro nové vozidlo na vrakoviště, jak zabránit, aby s ním nebyla páchána další tr. činnost – rozprodání dílů, či přeražení VIN a následný prodej vozidla.
Předem děkuji za odpověď.

Odpověď

To, co popisujete, je zjevná vada toho vozidla, takže postupovat lze formou reklamace vůči prodávajícímu, pokud dosud neuplynula doba pro zánik takové odpovědnosti.


Viz článek na toto téma v sekci Právní poradna.

http://www.autoweb.cz/obcansky-zakonik-nove-odpovednost-za-vady-u-ojetych-aut/

6.12.2016 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist