Obecní strážník mě přátelsky při sundání

Dobrý den, obecní strážník mě přátelsky při sundání botičky upozornil, že pokud se to (parkování v rozporu s placeným parkováním) bude opakovat, využije své možnosti v 533/1991 §17a odst. 3 [se odstraní bez zbytečných průtahů po projednání přestupku v blokovém řízení, po zjištění totožnosti osoby…] a „že jeho zjištování této osoby muže trvat třeba týden a že celý týden mi botu nesundá“, pokud se budu cukat zaplatit pokutu (takto to neříkal, zkrátil jsem to pro tento dotaz). Mým cílem je sundat botu hned a platit až mi to prokáží (políši nebo správní úřad) Podle mě §17a umožnuje sundat botu hned (v těch několika možnostech jak postupovat). Jak byste postupoval při jednání se strážníkem, aby sundal botu hned? někde jsem četl, že k obviněnému se má přistupovat tak, aby byl co nejméně poškozován při řešení podezření z přestupku. Kdepak se to píše?

Odpověď

Tohle je obecný princip výkonu veřejné moci (nalézt tyto principy lze např. ve správním řádu 500/2004 Sb., ale i v zákoně o MP 553/1991 Sb.), nicméně strážníci i policisté rádi vydírají. Jediná šance je tlačit taky, tzn. žalobou na náhradu škody, trestním oznámením pro zneužití pravomoci veřejného činitele nebo vydírání apod.

15.12.2011 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist