Nevyřešený přepis vozu

Dobrý den,

obracím se na Vás s žádostí o pomoc/radu. Již dříve jsem byl v kontaktu s místním registrem vozidel, kde mi však bylo poraděno, abych se obrátil na právní poradnu. Jelikož Policie ČR i onen registr, respektive MěÚ, mi nedokáže údajně pomoci, a proto píši Vám.

Mám následující problém – Před více než půl rokem jsem zakoupil osobní vůz, ke kterému jsem dostal všechny potřebné doklady (velký TP, malý TP a další), ale bohužel chyběla ověřená plná moc bývalého majitele. Samozřejmě jsem ji po něm urgoval a bylo mi přislíbeno, že do následujícího týdne mi ji zašle na poštovní adresu. Ano, byl jsem naivní, jelikož mi do dnešního dne nepřišla a na uvedeném telefonním čísle již není k zastižení, zkrátka číslo neexistuje. Později jsem záležitost řešil i s jeho matkou, která mi slíbila rychlé vyřešení, ale po měsíci i ona si zrušila telefonní číslo…

Byl jsem také osobně na adrese prodejce, která byla uvedena v kupní smlouvě a zde se již dlouhodobě nezdržuje, prý údajně jezdí s kamionovou dopravou v Rakousku. Proto se obracím na Vás, jak mám řešit následující situaci, abych mohl dokončit přepis vozidla. V novelizovaném zákoně je prý uvedeno něco ve smyslu, že za dokončený přepis zodpovídá pouze prodávající, pokud se tak nestane, hrozí mu pokuta až 50 tisíc Kč. Tímto bych se chtěl s Vámi poradit, jak mám postupovat v případě podání přestupku/žaloby. Nebo jestli mám poslat na zmíněnou adresu doporučený dopis a mít tak v ruce „papír“ a řešit to s PČR?

Předem budu mockrát vděčný za jakoukoliv radu či pomoc, jelikož už jsem z toho vysílený a zoufalý. Budu se těšit na Vaši odpověď, hezký den a s pozdravem D.

Odpověď

Takže jestli tomu správně rozumím, tak jste podepsal smlouvu, převzal auto a všechny doklady, ale chybí přepis, protože nemáte plnou moc od prodávajícího a toho teď nemůžete dohnat. A jak máte ve smlouvě řešenou jeho součinnost při přepisu?

9.11.2015 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist