Nevím jestli tento dotaz již padl,

Dobrý den, nevím jestli tento dotaz již padl, ale chtěl jsem se zeptat, kdy je řidič povinen měnit v osobním voze autolékárničku? Nechal jsem si dát, podle mého názoru, neoprávněnou pokutu. Policista tvrdil, že lékárnička se musí měnit každé 2 roky od data balení. Byl večer, byl jsem unavený a nehodlal jsem se s ním vybavovat, pokutu jsem mu zaplatil a odjel. Až poté mě ale došlo, že se jedná o neskutečnou hloupost. Jediné, co jsem v zákonech našel, je vyhláška č. 341/2002 Sb., konkrétně § 32 odst. 6, ze kterého vyplývá, že jednotlivé zdravotnické potřeby se obměňují podle data trvanlivosti. Rád bych se proto zeptal, jestli mám pravdu já nebo policista, jelikož jsem se ptal 3 policistů z různých krajů a dostal jsem 3 různé odpovědi!!Děkuji

Odpověď

Lékárnička je součástí povinné výbavy motorového vozidla a je proto povinností provozovatele a řidiče vozidla jí v autě mít a její obsah kontrolovat. Řidič a provozovatel si pak jen musí hlídat, aby jednotlivé součásti lékárničky nejsou prošlé. Pro ten účel je vhodné lékárničku a její obsah každoročně kontrolovat, zda nejsou u některých součástí prošlé expirace.

9.2.2010 8:55

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist