Neuznání pojistné události

Dobrý den, pane doktore. Měl jsem před nedávnem nehodu s firemním vozem, kdy jsem přehlédl vozidlo v pruhu, do kterého jsem najížděl. Na první pohled se zdálo, že k místě střetu došlo u postranních dveří a škoda je tak na nich a u zadního blatníku. Takto jsem pojistnou událost nahlašoval hned druhý den. Protože onen den již bylo šero, na firmě jsme druhý den zjistili, že je v těch samých místech poškozen lak u předního kola. Když jsem měnil jízdní pruh, nakonec jsem strhnul řízení kvůli autu, které začalo bezdůvodně přede mnou brzdit, čili jsme se s autem v pravém pruhu škrtli v přední části mého vozidla a poté následovala rána z boku, kdy vozidlo v pravém pruhu začalo intenzivně brzdit. Celý incident mám natočený na videu. Dnes jsem se dozvěděl, že pojišťovna nechce zaplatit část opravy právě z toho důvodu, že jsem druhý den nahlašoval jen dveře a zadní část vozu. Moje chyba byla, že jsem neřekl bok auta, protože jsem sám neviděl, kde ke kolizi přesně došlo. Vozidlo jsem měl v mrtvém úhlu a zkrátka v té rychlosti jsem ho neviděl. Je možné se bránit?

Odpověď

Určitě ano. Zdůvodněte pojišťovně skutečnosti, na základě kterých jste hlásil jen část poškození a uvidíte, jaká bude reakce.

9.1.2017 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist