Nesepsaná nehoda

Dobrý den. O víkendu jsme si v úzké uličce s protijedoucím autem přibrali zrcátka (u mě na starém autě zřejmě žádná nebo minimální škoda, on na dražším něměckém voze více ve smyslu visicí sklíčko zrcátka,…). Dle vlastních slov nevěděl, co má dělat, snažil se mě přesvědčit, že je chyba na mé straně, což jsem razantně odmítl, dále neprostestoval, načež si alespoň vyfotil mou spz a bez dalších slov nasedl a odjel. Jelikož auto je psané na člena rodiny, od kterého jsem jej měl půjčené, rád bych ho kromě infa o nehodě samotné informoval i o tom, jestli mu zpětně hrozí nějaké nepříjemnosti, jestli může být někam předvolán, kontaktován policií/pojišťovnou, anebo jinak řečeno jestli má ten druhý řidič nějakou možnost toto zpětně řešit (opět třeba s policií či pojišťovnou – bez sepsaného záznamu o nehodě, bez dohody o vině atd, jen s tou vyfocenou spz). Díky moc.

Odpověď

Pokud nemá záznam o nehodě a ani svědky, těžko by se mu něco prokazovalo. Záleží také, co má na těch fotkách, nicméně bez sepsaného záznamu by jeho důkazní pozice byla velmi špatná.

13.11.2013 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist