Není to dotaz, ale řešení k

Není to dotaz, ale řešení k dotazu:"Dobrý den,pane doktore, nejprve Vám moc děkuji za zodpovězení mého předchozího dotazu a měl bych pro Vás ještě jeden navazující:Ve svých odpovědích k tématu tisícových "ekologických" poplatků při prvním přeregistrování vozidel nesplňujících emisní normu EURO 3 po 01.01.2009 uvádíte, že budou tyto uplatňovány na všechna vozidla bez rozdílu kategorie, tedy i motocykly, traktory, nákladní vozidla nad 3,5t ad… Na webových stránkách Ministerstva životního prostředí je však v oddíle "Pro novináře" -> "Tiskové zprávy" ( http://www.env.cz/cz/news_tz081208ojetiny ) uveřejněna tisková zpráva z 08.12.2008, kde se mj. píše: "Poplatek se týká pouze vozidel kategorie M1 nebo N1, tedy osobních a lehkých užitkových vozidel do 3,5 t. Poplatek se nevztahuje na motocykly, ale ani na veterány a sportovní speciály, které se nezapisují do registru silničních, ale historických a sportovních vozidel." Toto omezení se objevuju i na jiných informačních serverech. Jestli v důsledku pouhého "přebírání či jiného kopírování textů" nejsem schopen posoudit…Můžete mi tedy osvětlit, odkud jste čerpal informace pro své odpovědi v této konkrétní otázce? Jste si opravdu 100% jistý svým tvrzením, že kategorie vozidla nebude v otázce vybírání "ekologických" poplatků hrát žádnou roli? Předem opět děkuji za odpověď a přeji hezké svátky a šťastný rok 2009!Ivo Skutečný, 21. prosinec 2008, 20:53Odpověděl: , dnes, 14:17 Už se na to ptalo více lidí a opakovaně jsem to v novele č. 383/2008 Sb. ověřoval a nikde se tam nepíše, že by se tento poplatek vztahoval pouze na vozidla kategorie M1 a N1. Samotného by mě zajímalo, jak na to na MŽP přišli."viz legislativní zkratka "vybrané vozidlo" v § 36 písm. b) zákona č. 185/2001 Sb.: "každé úplné nebo neúplné motorové vozidlo vymezené zvláštním právním předpisem31a) jako vozidlo kategorie M1 nebo N1 anebo tříkolové motorové vozidlo31b) s výjimkou motorové tříkolky31b)"; srov. s § 37e odst. 1: "Žadatel o registraci použitého vybraného vozidla…"

Odpověď

Je to tak, máte pravdu, zmátla mě ta poznámka pod čarou 31f), z textu to vypadalo, že vybrané vozidlo je definováno v §4 zákona č. 56/2001 Sb., což nedávalo smysl. Díky za doplnění.Jsou to skutečně jen vozidla kategorie M1nebo N1 anebo tříkolové motorové vozidlo s výjimkou motorové tříkolky.

29.12.2008 5:18

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist