Nejprve vám popíšu situaci v jaké

Dobrý den,nejprve vám popíšu situaci v jaké jsem.Před domem mi bylo nabouráno zaparkované osobní vozidlo, viník byl pod vlivem alkoholu a bez řidičského oprávnění. Dále vozidlo si vypůjčil údajně bez vědomí vlastníka a toto vozidlo bylo bez pojištění z odpovědnosti. Tudíž jsem zavolal policii, která viníka odvezla a nehodu zdokumentovala. S viníkem zahájila trestní řízení a nabídla mi, abych se k řízení připojil s nárokem na finanční odškodnění, což jsem učinil. Dále mi byla podána informace, že v případě odškodnění českou kanceláří pojistitelů mohu od náhrady v trestním řízení kdykoliv odstoupit. Následující pracovní den jsem vše nahlásil své pojišťovně u které mám sjednáno pojištění z odpovědnosti. Ta poslala likvidátora, který vše nafotil a vysvětlil mi mé možnosti. Jelikož s amortizací nesouhlasim, ale uznávám ji "co mi také zbývá", tak jsem si vybral opravu ve smluvním servisu pojišťovny, již použitými díly, a tak prý, podle slov likvidátora, nebudu nic doplácet. Dále mi bylo zděleno že pojišťovna veškeré podklady odešle na CKP, která bude pokračovat v šetření. Nyní mám vozidlo v servisu.1. Jakou mám šanci na proplacení CKP?2. V případě proplacení jen části opravy mohu se nějak odvolat na pojišťovnu za klamné informace likvidátora?3. Jelikož rozdíl mezi prodejní cenou bouraného a nebouraného vozu je značný a já nejsem z těch, kteří dokáží prodávat bouraná auta za nikdy nebouraná.Proto by mě zajímalo, jestli i v případě uhrazení opravy CKP mám právo na viníkovi dále požadovat tento rozdíl? Jestliže ano, tak čím tento rozdíl podložit?4. V případě neúspěchu u CKP si mohu výši odškodnění pro soud určit sám nebo musí být podloženo, a to jak?

Odpověď

1) ČKP to proplatí, bez obav.2) To neprokážete.3) Máte právo požadovat po pojišťovně to, o co se cena vozidla snížila nehodou, ale ne rozdíl mezi skutečnou škodou a cenou opravy. Viz článek na toto téma v sekci Právní poradna.http://www.autoweb.cz/pravni-poradna-bezplatna/vyse-nahrady-pri-dopravni-nehode-skutecna-skoda-a-je-to-opravdu-skodat/169134) Výše škody musí být vždy doložena. Můžete tak učinit i např. znaleckým posudkem.

14.11.2009 6:22

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist