Nějakou dobou mi vrtá hlavou následující

Nějakou dobou mi vrtá hlavou následující věc: při jízdě ve městě si všímám, ze mnoha autům (i těm novým a moderním) odkapává z výfuku jakási kapalina. Zajímá mě, jestli to jsou zkondenzované výfukové plyny a jestli je možnost, že to je benzín (případně olej, co já vím?) čirý nesmysl.Díky za odpověď,J.

Odpověď

Benzín to být nemůže: i kdyby nakrásně prošel spalovací komorou bez zapálení, shoří v horkém výfuku. Olej už by to být mohl - ale v tom případě by to byl docela problém, nejspíš s těsněním, pístními kroužky a podobně.Ve výfukových plynech je sice určité procento vodních par, (tuším, že vznikají v katalyzátoru, ale nejsem chemik, takže přesně vám to neřeknu - každopádně tam jsou), které by případně mohly kondenzovat, ale na souvisle odkapávající vodu je jich dost málo.To, co je běžně vidět, je tedy prachobyčejná voda, která se například po ránu (ve formě rosy, mlhy, či jen vzdušné vlhkosti) dostane do výfukového potrubí a po nastartování vytéká ven. Odkapávající voda se může objevit i vpředu pod motorem, v takovém případě je to opět vlhkost vzduchu, která kondenzuje na částech klimatizace. Ochutnávat ani jedno ale nedoporučuji!

1.6.2006 4:36

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist