Nehoda s ublížením na zdraví

Vážený pane doktore, způsobil jsem před rokem nehodu, kterou vyšetřovala policie. Na místě ji neuzavřeli, uzavřená byla po 3 týdnech blokově, kdy žádný z  poškozených neuplatňoval jinou než majetkouvou škodu. Po 8 měs. přišlo rozhodnutí o zrušení blokového řízení, že nebylo řádně zjištěno, z důvodu uplatnění poškození zdraví u jednoho z poškozených. Ten zdravotní problém řešil až 6 týdnů po nehodě a policii nahlásil až za cca 7 týdnů. Odvolání nám zamítli. Nyní je nehoda vyšetřována v trestním řízení za ublížení na zdraví z nedbalosti, byl jsem pouze vyzván k podání vysvětlení (usnesení o zahájení žádné není). Otázka je co mě čeká a jestli je možné vyšetřovat nehodu ve správním řízení nebo je již promlčena? Podle mého názoru nelze určit přímou souvislost s nehodou a zraněním.

Odpověď

Bez bližší znalosti spisu to nelze posoudit, nicméně prekluzivní lhůta pro zánik trestnosti za přestupek je 1 rok od spáchání přestupku, přičemž doba po kterou se o dané věci vede trestní řízení, se do lhůty nezapočítává.

22.4.2015 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist