Nehoda proběhla následujícím způsobem. jednalo se

Dobrý den. Nehoda proběhla následujícím způsobem. Jednalo se o křižovatku ve tvaru T, kde já jsem do ní jel z vedlejší ulice. Na značce Dej přednost v jízdě jsem zastavil, protože zleva přijíždělo auto, které neblikalo že zatáčí. Po pár vteřinách ovšem začalo signalizovat že zatáčí na mou vedlejší komunikaci. Podíval jsem se tedy doprava a jelikož tam nic nejelo tak jsem vjel do křižovatky. Mezitím se ovšem zleva za pomalu zatáčejícím vozidlem objevilo velkou rychlostí další auto, vjelo bez blikání přes plnou čáru do protisměru, tedy do pruhu do kterého jsem najížděl. Neubrzdil a vrazil čelem do boku mého vozidla. Na všechny tyto skutečnosti jsou svědci, jejichž nacionále si na místě vzala Policie ČR. Při rozhovoru s policisty mě šokovalo, že jsem se pravděpodobně dopustil přestupku nedání přednosti v jízdě. Je to možné? Nyní jsme ve stádiu čekání na správní řízení. Při vyšetřování na místě jsem se také dozvěděl, že řidičovi z druhého auta už jednou vzali řidičák a dostal ho zpět před pár měsíci. Díky.

Odpověď

A mohl jste ho vidět? To bude totiž důležité. Pokud ano, tak bude viníkem skutečně Vy, protože musíte dát přednost i vozidlům, která na hlavní předjíždějí protisměrem.

23.7.2013 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist