Nehoda – bránění v předjíždění

Dobrý den,
měl jsem nedávno menší nehodu, záležitost je již ukončená, nicméně mě zajímá, jak by se řešila v případě předání správnímu orgánu.

Incident se stal, když předjížděný řidič začal znatelně zrychlovat a tím ztížil celý manévr, jelikož se již blížil horizont, za který nebylo vidět. Byl vidět vrch protijedoucího kamionu, nicméně co kdyby před ním jelo menší auto a podstatně rychle – zařadil jsem se raději dříve, s předjížděným autem jsme se mírně škrtli boky. Kdyby jel konstantní rychlostí anebo přidával jen mírně, vůbec by se to stát nemuselo, stejně tak mohl brzdit, aby předešel nehodě. Nic z toho však neudělal.

Mám dva dotazy. Jak velkou váhu by měla má výpověď, mám i kamerový záznam, kde, dle mého, byl manévr z mé strany v pořádku.

Druhý dotaz zní, jak se řeší správní řízení 300 km od svého bydliště? Z tohoto důvodu jsem raději zaplatil pokutu, abych měl „klid“. Stejně tak pokutování za cokoli jiného (rychlost…) daleko od domova – co s tím? Dávat do správního? Jakým způsobem se to řeší? Kdo mi proplatí cestu na úřad?

Děkuji pěkně, hezký den!

Odpověď

Asi bych viděl jako primárního viníka vás. Pokud předjet nemůže, tak prostě musíte včas zpátky a nikoli se „tlačit“ na toho předjížděného, i když sám porušuje povinnosti tím, že brání předjíždění zrychlováním.

26.5.2016 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist