Nedávno se opět nss zabýval materiálním

Dobrý den, nedávno se opět NSS zabýval materiálním aspektem přestupku a opět to zamítl, s tím, že co kdyby někde něco náhodu, atd. Však to znáte jak to chodí). Dokonce dal za pravdu úřadu, který odmítl zjíšťovat individuální okolnosti (rozhledové poměry, že prý je to nadbytečné. Je to judikát č.j. 1 As 118/2012 – 29. V tomto případě šlo o překročení rychlosti v obci o 20km/h. Ovšem v judikátu 5 As 104/2008 – 45, kterému předcházelo rozhodnutí krajského úřadu v Ústí nad Labem, KS připouští překročení rychlosti v noční obci o 20km/h bez lidí. Když vememe v potaz, že ani v této situaci nebyli přítomí chodci (ač ve dne), znamená to, že jemat. aspekt definitivně „pohřben“, resp. platí jen pro bagatelní překročení rychlosti a šance, že někdo začne k věcem přistupovat individuálně je ztracená? Nebo to může jiný senát vyložit jinak? Děkuji.

Odpověď

Přál bych si říct, že mne to překvapuje, ale není to tak. Díky za odkaz na judikát, podívám se na něj a na odůvodnění NSS. Samozřejmě nelze vyloučit, že to jiný senát rozhodne jinak, ale moc bych na to nesázel.

13.12.2012 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist