Nedávno se mi stala nehoda, kterou

Dobrý den. Nedávno se mi stala nehoda, kterou jsem nezavinil. Auto jsem dal do opravny jednoho ze smluvních partnerů pojišťovny, kde jsem si i půjčil náhradní vůz. Následně jsem sepsal žádost o vystavení krycího dopisu ve prospěch opravny, aby pojišťovna poskytla plnění ve výši faktury rovnou opravně. Vše proběhlo hladce, jediný problém byl s dlouho trvající opravou, neboť opravna si v té době vybrala dovolenou. Nyní po cca třech měsících však po mě pojišťovna chce vrátit část plnění z titulu bezdůvodného obohacení. Z revize pojistné události prýzjistili, že oprava měla trvat maximálně 10 dnů namísto vykázaných 20 a tudíž nemám nárok na polovinu plnění určeného na nájem náhradního vozu. Je jejich nárok oprávněný? Lze se proti tomu nějak bránit? Jaká by byla šance u případného soudu a mohl bych v krajním případě na opravci uplatnit regres? Datum splatnosti je velmi blízký, proto děkuji za rychlou odpověď. S pozdravem V.H.

Odpověď

Je pravda, že nárok na náhradu v podobě náhradního vozidla má poškozený jen po přiměřenou dobu. Pokud to např. v servisu dlouho (bezdůvodně) trvá, neznamená to, že poškozený může jezdit měsíce náhradním autem. Podstatná tady tedy bude ta příčina. Uvádíte, že servis "měl dovolenou". Hmm, těžko říct. Zamyslím se nad tím a napíšu na to téma nějaký článek.

1.12.2012 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist