Nedávno jsem na vás měl dotaz

Dobrý den, nedávno jsem na Vás měl dotaz ohledně nečitelných dodatkových tabulek a vy jste mě odkázal na jeden ze svých článků. Tak jsem to ale nikde nenašel. Nicméně asi jsem se nevyjádřil jednoznačně. Jde mi o to jestli je možné dostat pokutu za to, když nedodržím značku doplněnou dodatkovou tabulkou, jejíž rozměry i písmo sice jsou podle normy a je správně umístěná, ale její text je tak dlouhý, že ho není možné celý přečíst, aniž bych musel před ní zastavit. Díky. PS: Příjemné svátky a vše nejlepší do nového roku.

Odpověď

Rozumím. Vymahatelnost dopravních značek souvisí s jejich čitelností a srozumitelností. Pokud by text dodatkové tabulky byl tak dlouhý, že jej za standardních podmínek nelze přečíst bez zastavení, dalo by se argumentovat chybějícím zaviněním (tzn. řidič nevěděl, co tam je a vědět to nemohl). Ale co je to za dodatkovou tabulku, že se za jízdy nedá stihnout přečíst?

27.12.2012 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist